Menu

I feel good snídaně

Snídaně je pro mnohé nejdůležitějším jídlem celého dne a součástí zdravého stravování. Lidé, kteří každé ráno zahájí vydatnou snídaní, jsou mnohem méně ohroženi obezitou či výživovými nedostatky. Přesto si málo kdo z nás na klidnou a nutričně vyváženou snídani najde čas. Někteří dokonce nesnídají vůbec, nebo jen za běhu zhltnou něco zcela nevhodného. Správné složení snídaně je přitom nezbytné pro získání potřebné energie i celodenní psychickou pohodu.  K tomu všemu by měla vést snídaně I feel good, která se skládá z našich nejoblíbenějších receptů, jež jsou nejen zdravé, rozmanité, ale i nesmírně chutné. Věříme, že tato snídaně pro vás bude milým překvapením, které zalahodí vašim chuťovým buňkám, potěší vaše oko, ale hlavně vás vyzbrojí dostatkem sil a úsměvů na celý den.

Co nesmí v I feel good snídani chybět?

Protože máme rádi rozmanitost, přestavíme vám tři různé a výtečné pomazánky, žádnou klasiku ale nečekejte. Například pomazánka z červené řepy a ořechů sklidí vždy úspěch. Červená řepa je vynikajícím a nenahraditelným zdrojem minerálů a vitaminů. Konzumace řepy pomáhá na snížení krevního tlaku, posiluje nervový systém a pomůže nám k pevným kostem, vlasům a nehtům. No není to zázrak? Všechny pomazánky pak podáváme na našem domácím žitném, kváskovém chlebu.

Pro milovníky masa, jsme nachystali výtečnou krůtí roládu, jejíž náplň si ale necháme jako překvapení. Krůtí maso jsme zvolili, neboť je lehce stravitelné, má vysoký obsah bílkovin a kromě toho obsahuje důležité vitamíny řady B  a zvýšené množství minerálů. Řadí se také mezi 14 potravin, které jsou extrémně zdravé a dokáží prodloužit život, stejně jako například borůvky, rajčata, ořechy, jogurt, luštěniny. Ty v našich receptech naleznete taktéž.

Mezi naše speciality pak patří grilovaná zelenina nebo hummus, který je oblíbený mezi vegany, protože v něm kromě cizrny a sezamu není skoro nic. Udělat ho ale tak, jako to umí například v Izraeli, je opravdu kumšt. Cizrna je navíc cenným zdrojem proteinů, vitamínů, vlákniny a kyseliny listové.

Pokud dáváte při snídani přednost sladkým pokrmům, budete mít také z čeho vybírat. Jogurt s domácí granolou a domácí marmeládou s čerstvým ovocem a kapkou javorového sirupu je opravdovou lahůdkou, stejně tak jako tvarohový dort s ovocem, jehož korpus navíc neobsahuje žádný lepek.

Vše můžete zapít jedním z našich bylinkových čajů nebo domácí citronádou. Třeba rádi vyzkoušíte i velmi zdravou zelenou kávu.

 

Co budeme při I feel good snídani servírovat?

  • 3x pomazánka (z červené řepy a ořechů, ze sušených rajčat, sezónní) – zdobeno avokádem, kozím sýrem a zeleninou, domácí žitný chléb
  • Krůtí roláda
  • Grilovaná zelenina IFG (česnekovo-bylinkový dip, dip z pečených paprik)
  • Hummus se zeleninou a pečivem
  • Jogurt s domácí marmeládou, domácí granulou, ovocem a javorovým sirupem
  • Ovocný dort tvarohový
  • Smoothie - ovocné
  • Zelená káva
  • Dva druhy bylinkového čaje
  • Domácí citronáda