Menu

Kdo jsme?

Žaneta

Jistě pro vás není novou informací, že k pocitu štěstí a naplnění člověku nejvíce pomáhá, když si najde v životě téma a směřování, které je jeho srdci blízké, nabíjí ho energií, prostě a zkrátka se stane jeho vášní. Musím říci, že já jsem člověk poměrně univerzální, v osobním i pracovním životě. Potřebuji výzvy, ráda se učím něčemu novému, zažívám věci na vlastní kůži, cestuji, seznamuji se s novými lidmi. Trvalo mi tedy poměrně dlouho, než jsem tu svou jedinečnou vášeň, do které bych chtěla proniknout hlouběji, nalezla. Nakonec jsem ji objevila v oblasti zdravého životního stylu a výživy především. Pohltila mě dokonale. Vrátila jsme se do školních lavic a začala na VŠ studovat obor Výživové poradenství a kondiční diagnostika. Neustále experimentuji v kuchyni a občas se potím ve fitku. Čtu desítky knih a článků, sleduji videa, navštěvuji konference. Díky tomu zjišťuji, kolik protichůdných informací se na nás stále valí a jak těžké je se v nich orientovat. A především kolika chyb se někdy nevědomky sami na sobě dopouštíme a jaký dopad to může mít na naše tělo. Nejen v podobě několika kil navíc, ale i v podobě různých zdravotních problémů nebo psychické nepohody. Přitom někdy stačí změnit tak málo. To, co svému tělu dáme, nám totiž vrátí dříve nebo později zpět.

Ráda bych tedy některé získané (a stále získávané) nebo osobně ozkoušené poznatky šířila dále. Pomáhala těm, kteří o to budou stát, aby se cítili lépe. A také zkušenosti překlápěla do hmatatelných výstupů. Možná právě proto existuje tento web a také možnost vyzkoušet skrz náš catering, že co je zdravé, může být i opravdu dobré. 

Snad se mi tedy trochu té mé vášně podaří přenést i k vám :-).

 

Filip

Ze tří složek zdravého životního stylu, kterými jsou jídlo, pohyb a odpočinek, je mojí nejsilnější stránkou pohyb a sport. Pohyb a sport na všechny možné způsoby mám rád už od dětství. Ať už se jedná o kolektivní sporty, nebo například o vytrvalostní běh. Mám za sebou maraton (ve slušném čase), pravidelně běhám půlmaraton (spíš pro radost než pro výkon :)), chodím po horách, poslední dobou i s dětmi. A jsem hodně soutěživý :). V oblasti jídla / výživy jsem spíše nadšený začátečník. Zajímavou výzvou a okamžitou zpětnou vazbou, co se tohoto týče, pro mě je moje rodina a hlavně mé tři děti. Ty vám hned řeknou co jim chutná a co ne. A hlavně se dnes a denně přesvědčuji o faktu, že co se týče cukrů a sladkého jídla, závislost se dá vybudovat velmi snadno a člověk prostě nemá žádnou přirozenou „záklopku“ :). Co se týče odpočinku, ten není úplně mojí přirozeností. A když máte práci, která vás baví, rodinu, která vás baví, a také spoustu kamarádů, kteří vás baví, tak na ten odpočinek ani není čas.

Obecně mě baví zkoušet a dozvídat se nové věci. Baví mě dělat to, co jsem nikdy před tím nedělal – což dělám skoro celý život :). Stojí to hodně energie, často si připadáte jako blbec... ale stojí to za to. Zvlášť pokud se jedná o oblast, ve které je potřeba udělat spousta práce. A myslím, že zdravý životní styl takovou oblastí rozhodně je.

A v neposlední řadě rád rozdávám dobrou náladu :)